دستگاه تولید نایلون سه لایه

 

دستگاه تولید نایلون سه لایه

 

 

به نظر شما تفاوت نایلون دو و سه لایه چیست؟ دستگاه تولید نایلون گلخانه ای سه لایه از چه مشخصات فنی برخوردار است؟ دلیل اصلی بالاتر بودن قیمت فروش دستگاه های تولید نایلون سه لایه عریض در مقایسه با نایلون های دو لایه عریض چیست؟

امروزه سقف گلخانه ها را با استفاده از پلاستیک می پوشانند. از آنجایی که تولید و پرورش بسیاری از گیاهان در گلخانه بویژه برخی از گل های گران قیمت چند سالی زمانبر می باشد، نایلونی که برای پوشش سقف آن بکار می رود می بایست از کیفیت مناسب برخوردار باشد تا طی چند سالی که پرورش گیاه زمان صرف می گردد، گزندی به واسطه خرابی پوشش سقف به آن نرسد.

 

اما چه دستگاه هایی برای تولید نایلون مذکور بکار می روند؟ روش کار دستگاه تولید نایلون سه لایه چگونه است؟ دلیل افزایش قیمت دستگاه تولید نایلون سه لایه در مقایسه بادستگاه تولید نایلون دو لایه چیست؟ این ها سوالاتی هستند که در ادامه سعی در ارائه پاسخ مناسب برای آن ها هستیم. پس ما را با مطالعه این مقاله همراهی نمایید.

دستگاه تولید نایلون سه لایه

برای درک بهتر این دستگاه باید ابتدا با مفهوم سه و دو لایه بودن نایلون آشنا شویم. وقتی گفته می شود نایلون دو لایه است. یعنی دو لایه مجزا از هم که اگر نایلون را از وسط به دو نیم بصورت طولی تقسیم کنیم، تبدیل به یک نایلون تک لایه خواهد شد. در حقیقت در اینجا دولایه بودن به تعداد تاهای نایلون بر می گردد.

 

اما منظور از نایلون سه لایه این است که فیلم آن متشکل از سه لایه به هم چسبیده است. بگونه ای که نمی توان آن ها را از هم جدا کرد. به عبارت دیگر نایلون سه لایه می تواند بصورت دو لایه نیز رول کردد. از این رو دستگاه تولید نایلون سه لایه می بایست به دو واحد اکسترودر کاملا مجزا از هم شامل سیلندر ماردون، گیربکس و موتور مجهز باشد. در حالی که دستگاه تولید نایلون دو لایه یک واحد اکسترودر بیشتر ندارد.

 روش کار دستگاه نایلون سه لایه به این صورت است که دو مواد متفاوت توسط دو سیلندر ماردون مجزا به داخل قالب تزریق شده و با استفاده از همای خروجی کمپرسور هوا تبدیل به حباب شده و در مراحل بعد بسته به نیاز بصورت تک و یا دو لایه رول می گردد.

/ 0 نظر / 70 بازدید